Masaż: relaksacyjny, przeciwbólowy? Wybierz najlepszy dla siebie

Czuły dotyk masażysty potrafi rozluźnić spięte ciało, odblokować przepływ energii i uwolnić nagromadzone emocje. Po masażu poczujemy przypływ sił, wróci entuzjazm i energia życiowa. Masaż już od starożytności jest sposobem na zapewnienie sobie spokoju, równowagi i sprawności w ciele.

Kiedy na masaż?

Masaż – dla jednych to relaksacyjny rytuał a dla innych pilna konieczność, kiedy ból mocno daje o sobie znać.

Kultury Dalekiego Wschodu uczą nas jednak, że masaż jest stałą formą dbania o zdrowie i równowagę w organizmie. Systematyczne korzystanie z masaży jest naturalnym antidotum na stres, bóle, przemęczenie i przywracanie harmonii w całym ciele. Ostatnio jedna z klientek powiedziała, że po masażu relaksacyjnym „poczuła się jak po powrocie z wakacji”. To możliwe ponieważ podczas masażu do krwiobiegu uwalniane są duże ilości endorfin. Czuły dotyk, podążający za potrzebami ciała, potrafi wyzwolić w na s pozytywne uczucia radości, wdzięczności i akceptacji, a nawet wpłynąć na postrzeganie przez nas otaczającego świata.

Systematyczne korzystanie z sesji masażu pozwoli Ci na lepsze poczucie Twojego ciała, zaczniesz rozumieć co chce Ci przekazać, co oznaczają spięta i dolegliwości, które z niego płyną. Gdzie lokują się emocje, które odczuwasz. Sesja masażu uspokoi Twoją głowę, dzięki temu zauważysz znaczące zmiany w tym jak funkcjonujesz nie tylko tuż po masażu ale i wiele dni i tygodni po nim.

Dlatego polecamy wpisać sesje masażu na stałe do kalendarza, tym bardziej jeśli jest on przepełniony stresującymi obowiązkami.

Dla kogo jaki masaż?

Masaże dzielimy głownie na te relaksacyjne – gorącymi kamieniami, masaż Lomi Lomi Nui, shiatsu oraz terapeutyczne – masaż powięziowy inaczej nazywany masażem tkanek głębokich (MTG), masaż tajski. Masaż kobido czy bańką chińską są natomiast efektywnymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

Jeśli jesteś aktywny i spięty

uprawiasz sport i borykasz się ze spięciami w mięśniach, to polecamy masaż powięziowy. Ta forma pracy z ciałem to głęboka terapia mięśniowo-powięziowa, wyjątkowo skuteczna w leczeniu bólu mięśni, stanów zapalnych stawów, urazów, przeciążeń i stanów przewlekłego bólu. Dzięki temu masażowi nasze mięśnie odzyskują elastyczność i dobre ukrwienie.

Ten masaż na pewno pomoże Ci realizować sportowe cele.

Jeśli jesteś zestresowana i spięta,

potrzebujesz ukojenia, rozluźnienia, przechodzisz przez trudne stresujące dni albo potrzebujesz regeneracji, to koniecznie spróbuj  masażu gorącymi kamieniami. Ten masaż przede wszystkim rozluźni Twoje  ciało, rozgrzeje je, przez co energia zacznie w nim znowu krążyć bez zakłóceń.

Efekty tego masażu zauważysz nie tylko w swoim ciele ale także w umyśle: jasność, zatrzymanie, przyjemne odczucia wdzięczności i lekkości.

Jeśli stoisz przed podjęciem trudnej decyzji,

przyjdź na masaż Lomi Lomi Nui. Przed masażem zatrzymaj się na moment  i pomyśl co byś chciała aby urzeczywistniło się w Twoim życiu, przyjdź z tą intencją na masaż. Lomi Lomi obejmuje całe ciało, wprowadzi Cię w wyjątkowo głęboki stan relaksu. W poczuciu tak silnego odprężenia i lekkości wyzwala się Twoja wewnętrzna moc do samoregenracji, podejmowanie decyzji staje się prostsze, wraca odwaga, życiowa siła, a intencje manifestują się.

Kiedyś z tego masażu korzystały wyłącznie osoby z wyższych sfer, teraz ten rytuał dostępny jest też dla Ciebie.

A jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, zastanawiasz się jaki masaż byłby dla Ciebie najlepszy, napisz do nas, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Kontakt – MAKIA | Makia Studio masażu i naturoterapii

Dodaj komentarz